نمک صنعتی

نمک یکی از مواد اصلی در زنجیره تولید و صنعت است و کاربرد آن در تولید هزاران محصول به طور مستقیم و غیر مستقیم مشهود است. نیاز به طیف گسترده از انواع نمک صنعتی حتی به میزان حداقل لزوم استفاده از آن، در 14 هزار صنعت مختلف به اثبات رسیده است. به طور کلی 60 درصد نمک صنعتی دنیا در صنعت پتروشیمی، 30 درصد در صنعت غذا و دارو و 10 درصد دیگر در سایر صنایع استفاده می شود.

نمک صنعتی دانه بندی شده

اگر شما از نمک صنعتی در صنعت چرم سازی و دباغی، خوراک دام و طیور، تصفیه خانه، تولید شیشه و پلی استر و پلاستیک، محصولات رزین و سایر فرایند های شیمیایی، تمیزکردن چاه های نفت و یا هر صنعت دیگری مصرف دارید، نمک شایان این امکان را به شما می دهد تا انواع نمک های صنعتی با خلوص متغیر از 99-96 درصد را با بهترین قیمت و کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

در کشور ما به هر نوع نمک تصفیه نشده اعم از نمک دریایی، سنگ های نمک و حتی نمک تصفیه شده بدون ید هم نمک صنعتی گفته می شود ولی در واقعیت نمک صنعتی علاوه بر خلوص پایین مقادیر بالاتری فلزات سنگین و عناصر سمی نسبت به نمک طعام دارد لذا خاطر نشان میگردد نمکهای صنعتی موجود در بازار و حتی سنگهای نمک نیز عناصر سمی و فلزات سنگین بالاتر از حد مجاز ندارند و از دیرباز بعنوان نمک خوراکی ( نمک طعام) استفاده می شدند ولی پس از ظهور روشهای تصفیه نمک و  افزایش خلوص سدیم کلراید ، نمک ها به دو دسته تصفیه شده و صنعتی تقسیم شدند.

برخی تقسیمات نمک صنعتی از قرار زیر هستند:

  • سنگ نمک صنعتی : همان سنگ نمک پس از استخراج و بدون هیچ گونه تغییر و فرآوری فیزیکی یا شیمیایی.
  • نمک صنعتی دانه بندی شده: حاصل از خردایش و کلاسه شدن سنگ نمک از نظر اندازه دانه ها که در کارخانه نمک انجام می شود.

 

error: این محتوا محافظت شده است