نمک صادراتی

نمک صادراتی سپید در شایان

در شرایط امروز، صادرات و تولید جهانی، امری حیاتی برای تجارت هر کشور است. ایران با داشتن ۶۸ نوع ماده معدنی، از نظر تنوع ذخائر، رتبه دهم و از لحاظ ذخیره، جایگاه پانزدهم در جهان را از آن خود کرده است. روند صادرات در بازارهای جهانی، دارای رشد بوده و ایران از لحاظ تنوع معادن نمک در رتبه 8 و از نظر تولید و استخراج جزء هفت کشور اول دنیا می باشد. اما سهم ایران از صادرات جهانی کمتر از ۰٫۳% می باشد. در این نوشتار به بررسی نمک صادراتی و جایگاه صادرات نمک می‌پردازیم.

 

مقاصد نمک صادراتی ایران

میزان صادرات محصولات بخش معدن و صنایع معدنی از نظر وزنی و ارزی در حال افزایش است. صادرات به عراق که طی سال‌های اخیر به ‌عنوان مهم‌ترین بازار صادراتی مواد و محصولات معدنی ایران به شمار می‌آمد، روند نزولی داشته و چین همچنان به‌عنوان مهم‌ترین بازار صادراتی مواد خام معدنی ایران به شمار می رود.

معدن و صنایع معدنی از زمینه‌های رشد و توسعه کشور است و بر این اساس باید به توسعه سرمایه‌گذاری و صادرات در آن همت گماشت. واقعیت این است که از دیدگاه اقتصادی، هر ماده معدنی که بازار رقابتی و قابلیت عرضه داشته باشد (حال اینکه ماده معدنی، خام یا فرآوری‌شده باشد) را باید صادر کرد. نکته اصلی بحث، مزیت‌های اقتصادی و سهم از بازار است. گاها دیده شده است که به ‌دلیل ضعف فناوری، مزیتی در تولید محصول نهایی و سپس صادرات آن به کشورهای همسایه وجود ندارد و همین امر موجب محدودیت در صادرات و در نهایت، از دست رفتن بازار می شود.

در مورد صادرات نمک نیز این موضوع صدق می‎کند و متأسفانه باید گفت وضعیت و سهم ایران در صادرات نمک درخور پتانسیلی که این بازار دارد نیست. از مقاصد نمک صادراتی ایران می‌توان به کشورهای عراق، روسیه، ارمنستان، هند، کشورهای اروپایی و آفریقایی اشاره کرد.

به طور کلی اکثر کشورهای حوزه CIS با توجه به اندازه بازار خود، وارد کننده نمک های صنعتی هستند. با توجه به پتانسیل های موجود در ایران امید است صادرات نمک به این کشورها رونق پیدا کند و بتوانیم سهم بهتری از این بازار داشته باشیم.

 

نمک صادراتی سپیدر

شرکت شپید در شایان (سپیدر – شایان سالت) قادر است از طریق ارائه راهكارهای مناسب در جهت توسعه صادرات انواع نمک صنعتی ایران (علی الخصوص تولید کالاهای رقابتی، در کنار داشتن خدمات رقابتی صنعتی)در بازارهای هدف، صادرات انواع محصولات خود را با ظرفیت تولید روزانه بسیار بالا با موفقیت به پیش ببرد.

از این رو ما صادرات را به عنوان الویتی برای توسعه در نظر گرفته ایم و در راستای توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی، استفاده از امکانات ویژه در حمل و نقل، ترانزیت دریایی، هوایی، زمینی؛ حضوری مستقیم، فعال و مستمر در بازارهای هدف داریم.

نمک صادراتی سپیدر شامل طیف گسترده‌ای از انواع نمک است. سپیدر می‌کوشد با ایجاد تنوع و حفظ کیفیت و مرغوبیت محصولات خود، همواره حرکت رو به رشد خود در صادرات نمک را حفظ و گسترش دهد.

برای خرید نمک صادراتی سپیدر می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. به این منظور از اطلاعات مندرج در صفحه «تماس با ما» اقدام کنید.