نمک دام و طیور

میزان مصرف نمک در خوراک دام و طیور به میزان 0.5 درصد در خوراک می باشد که کاهش مقدار نمک می تواند منجر به ناباروری و اسهال در دام و طیور گردد . توجه به این مطلب و اهمیت میزان مصرف نمک در خوراک دام و طیور و آبزیان و تامین میزان سدیم مورد نیاز بدن ما را بر آن داشت تا با قیمت مناسب و رقابتی ، نمک بهداشتی و بدون آلودگی های جانبی را در کوتاهترین زمان پس از ثبت سفارش، در اختیار تولید کنندگان خوراک دام، طیور و آبزیان قرار دهیم.

نمک دام و طیور

نمک مناسب و با کیفیت امری مهم در تغذیه دام و طیور جهت افزایش وزن مناسب دام ، بهینه سازی تولید شیر و افزایش سلامت کلی دام با انتخاب میزان خلوص نمک می باشد . نمک های مورد نیاز بسته به نوع مصرف در صنعت دام و طیور ، گاها نمک های پودری )مش حدود 300-350 ) و یا نمک های صدفی (مش 130-120 ) جهت طیور ویا سنگ نمک فله در قطعات کوچک و بزرگ جهت خوراک دام می باشند.

 

اهمیت نمک در جیره دام و طیور

  • سدیم در انتقال علایم عصبی نقش دارد .باید بدانیم که سیستم عصبی و هورمون ها در تنظیم بدن حیوانات نقش حیاتی دارد.
  • جذب اسیدهای آمینه در دستگاه گوارش وابسته به سدیم است .
  • سدیم در انقباض عضلات نقش دارد و همان طور که میدانیم یکی از مهمترین عضلات بدن قلب می باشد.
  • عنصر سدیم در تنظیم حجم مایعات، تعادل اسید و باز بدن حیوانات نقش دارد.
  • سدیم در جذب منوساکاریدها (قندهای ساده) نقش دارد. بنابراین کمبود سدیم میتواند جذب مونوساکاریدها را که یکی از منابع انرژی برای حیوانات می باشد را مختل می کند.

برای دریافت مشاوره رایگان قیمت نمک و حمل مطمئن کالای خود تا مقصد با کارشناسان فروش شرکت از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

error: این محتوا محافظت شده است