نمک اسیدسازی

در قرن 16 میلادی از طریق حرارت دادن نمک معمولی در ظرف های گلی خاک رس که مخصوص ذوب فلزات می باشد اسید کلریدریک (جوهر نمک ) تولید شده است. گروهی معتقدند جوهر نمک خالص در قرن پانزدهم ساخته شده است.در نهایت در قرن 17 میلادی یک شیمیدان آلمانی توانست اسید کلریدریک بسازد.در صنایع شیمیایی از دو طریق سدیم کلراید یا همان جوهر نمک بدست می آید :

  1. با استفاده از الکترولیز کلر-قلیا نمک طعام و یا نمک بسیار با کیفیت صنعتی ، مواد شیمیایی مانند کلرین ، هیدروژن و سدیم هیدروکسید به دست می آید که کلر بدست آمده جهت تولید پلاستیک مورد نیاز است (برای مثال در تولید PVC پلی وینیل کلراید)
  2. کلرید هیدروژن (جوهر نمک ) تولید شده از نمک توسط اسید قوی تری از اسید کلریدریک جدا می شود.ترکیب نمک کلریدی همچون NaCl با اسید سولفوریک مایع که در عمل هیچ تاثیری بر PH آن نداشته و نهایتا منجر به تولید جوهر نمک می شود.

این نمک با کیفیت مستمر بالا توسط شرکت نمک شایان تولید گردیده و در سریعترین زمان در اختیار مشتریان گرامی قرار می گیرد. با کارشناسان بخش فروش ما از طریق صفحه «تماس با ما» در ارتباط بوده و بهترین نمک مناسب اسید سازی تهیه نمایید.

error: این محتوا محافظت شده است