نمک مش 90، مش 110، مش 120، مش 130

نمک مش 90، مش 110، 120، 130

نمک مش 110 ، نمک مش 120 ، نمک مش 130 ، نمک پودری ، نمک صدفی ، نمک شکری ، نمک نخودی یا شیلاتی و… ؛ نام های مصطلح درمیان تولید کنند گان نمک بوده و مبنای علمی ندارد ، لذا ، مطالب زیر جهت اطلاع و جلوگیری از اشتباهات احتمالی خریداران محترم به استحضار رسانده می شود:

 

مش به چه معناست؟

به در اصطلاح مهندسی به واحدهای تشکیل‌ دهنده شبکه ای تورمانند، مش گفته می شود. در واقع مش، تعداد روزنه های در یک اینچ طول سرند می باشد.

 

نمک پودری

پس از خردایش نمک و کلاسه شدن توسط سرند، محصولی که در پایین ترین قسمت باقی می ماند، نمک پودری خواهد بود که وابسته به توری فوقانی می تواند مش های متفاوتی داشته باشد.این نمک با ظاهری آرد مانند دارای ریز ترین و کوچکترین دانه بندی است. این نمک، فاقد هر گونه دانه بندی کریستالی می باشد و به علت قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن، مورد توجه بسیاری از صنایع قرار گرفته است . نمک پودری با مش 50-40، ایده آل ترین نوع از این گونه نمک می باشد.

 

نمک صدفی

به علت دانه دانه و شفافیت ظاهری از این نمک با نام نمک صدفی یاد می شود. نمک صدفی دارای مش 45-35 است که در اصلاح به آن نمک 120 یا 130 نیز گفته می شود. این نوع نمک بهترین، گران ترین و پر متقاضی ترین نمک در میان انواع نمک صنعتی می باشد.

شرکت سپید دُر شایان (نمک شایان)، نگرانی های خریداران نمک صدفی در فصول بارندگی از جهت چسبندگی این محصول را با استفاده از دستگاه های خشک کن و مراقبت در حمل و نقل برطرف می سازد.

 

نمک شکری

این نمک به علت شباهت ظاهری به شکر، نمک شکری نامیده می شود ودارای نامهای دیگری همانند نمک مش 110، نمک کریستالی و نمک زبری هم می باشد. به علت حجم بسیار بالای مصرف نمک شکری در صنایع مختلف، این نوع نمک صنعتی به پر مصرف ترین نمک در میان گونه های خود تبدیل شده است. شایان به ذکر است که از صنایع وابسته به استخراج نفت و گاز (به ویژه صنایع حفاری)، می توان به پر مصرف ترین صنعت برای این نمک نام برد. از علل استقبال اصناف گوناگون از نمک شکری می توان مقاومت بالای آن در برابر طوبت (دیر انحلالی) به نسبت سایر دانه بندی ها من جمله نمک صدفی و پودری دانست.

 

نمک شیلاتی ( نمک نخودی)

از نام این نوع نمک می توان به ابعاد و مصرف عمده آن پی برد. نمک شیلاتی به نمک هایی که روی توری فوقانی سرند باقی می مانند، گفته می شود و کوچکترین سایز این نمک از نمک شکری بزرگتر است.

 

خرید نمک مش

ثبت سفارش نمک توسط خریداران محترم به دو طریق زیر انجام می گیرد:

1) اندازه مش نمک (90،110،120،130،…)

2) نوع نمک (پودری،صدفی،شکری)

بالاترین کیفیت مش، محصول شرکت نمک شایان می باشد که در صنایع مختلفی همچون تولید کنندگان پودرهای شوینده ، خوراک دام و طیور و غیره …… مصرف می گردد.

برای ارتباط با شرکت نمک سپید در شایان از طریق صفحه «تماس با ما» اقدام فرمایید.

error: این محتوا محافظت شده است