روش خانگی درمان گلودرد پاییزی

روش خانگی درمان گلودرد پاییزی

روش خانگی درمان گلودرد پاییزی به صورت معجزه‌آسا برای اجتناب از درد گلو توسط کارشناسان کلینیک مایو پیشنهاد شده است که به قرار زیر است :

غرغره آب نمک یک روش خانگی درمان گلودرد پاییزی

نمک تورم و التهاب مخاط را از بین می برد و به تسکین گلودرد کمک می کند. یک قاشق سرخالی چای خوری نمک را می توان با یک لیوان آب گرم ترکیب کرد و آن را برای چند ثانیه غرغره نمود و بعد از دهان خارج کرد. این کار باید چند بار تکرار شود. این شیوه به عنوان یک روش خانگی درمان گلودرد پاییزی کاربرد دارد. باید از روش‌های درمانی با نمک به صورت خانگی استفاده کرد.

استفاده از قرص های مکیدنی برای کاهش گلو درد

برخی از قرص های مکیدنی ضد گلودرد حاوی منتول هستند. منتول عنصری است که بافت گلو را بی حس می کند و با تسکین موقت سوزش و درد گلو همراه است. آب نبات های نعناع هم همین تاثیر را دارند.

تسکین درد با داروهای بدون نسخه

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده اعلام کرده که ویروس ها اغلب باعث گلودرد هستند پس گلودرد با آنتی بیوتیک درمان نمی شود. داروهای ضد التهابی مانند آسپرین یا ناپروکسن می تواند به کاهش التهاب و تورم گلو کمک کند.

عسل برای تسکین گلو درد

چای گرم همراه با عسل شیرین می تواند منجر به تسکین گلو شود و از تحریک آن برای سرفه کردن جلوگیری کند. علاوه بر این چای گرم بدن را از کم آبی نجات می دهد و این یک گام دیگر برای درمان گلودرد است. تحقیقات در این میان نشان داده عسل خاصیت ضد سرفه دارد. سایر مایعات گرم مانند سوپ می تواند مفید باشد فقط مطمئن باشید که این نوشیدنی ها گرم هستند نه داغ. چون داغ بودن آنها گلو را بیشتر حساس می کند.

آب به عنوان روش خانگی درمان گلودرد پاییزی

یک روش بسیار کاربردی برای درمان گلودرد فصول سرد، نوشیدن آب است. آب کافی در بدن، بخشی از درمان گلودرد است. وقتی شما دچار کم آبی هستید دهان بزاق کافی برای مرطوب نگه داشتن گلو تولید نمی کند و همین اتفاق تورم و التهاب را افزایش می دهد.

استفاده از دستگاه های مرطوب کننده

تنفس در هوای مرطوب می تواند به تسکین بافت متورم در بینی و گلو منجر شود. استفاده از دستگاه های مرطوب کننده راه عالی برای افزایش رطوبت هوای اتاق است. با گذشت زمان و با تنفس چنین هوایی، گلو درد تسکین می یابد.

استنشاق بخار حمام

اگر مرطوب کننده در اختیار ندارید، می توانید بخار حمام یا دستشویی پر از آب داغ را برای کاهش تورم گلو استنشاق کنید. در واقع بخور یک روش خانگی درمان گلودرد پاییزی و بدون دارو است.

مصرف آنتی بیوتیک برای گلوددرد در پاییز

هرچند ویروس ها بیشترین نقش را در ابتلا به گلودرد دارند اما باکتری هایی مانند استرپتوکوک، باعث گلودرد استرپتوکوکی می شوند. در این هنگام استفاده از آنتی بیوتیک ها برای خلاص شدن از باکتری ها می تواند مفید باشد که البته نیاز به نسخه پزشک دارد. فراموش نکنید که مصرف آنتی بیوتیک ها نباید خودسرانه متوقف شود حتی زمانی که علائم گلودرد متوقف شده اند. بدون در نظر گرفتن دوره کامل مداوا، گلودرد ممکن است با علائم بدتری بازگردد. روش خانگی درمان گلودرد پاییزی بهتر از مصرف قرص‌های شیمیایی است.

مراجعه به پزشک

اگر درد گلو بخصوص هنگام بلع شدید بود و با َتب بالا، استفراغ، و یا احساس تهوع همراهی کرد، باید حتما به پزشک مراجعه کنید. در این مقاله به راهکار آسان درمان گلودرد فصل سرد پرداخته شد.