خواص سنگ نمک بر محیط و کاهش آلودگی

خواص سنگ نمک بر محیط و کاهش آلودگی

خواص سنگ نمک بر محیط یکی از نکاتی است که همواره توسط محققان مورد بررسی قرار می‌گیرد. تحقیقات بسیار زیادی در این زمینه صورت گرفته است. سنگ نمک از دیدگاه طب سنتی نیز خواص بسیار زیادی دارد. مثلا با سنگ نمک نزدیک سر، سردردهای میگرنی از بین خواهند رفت. همانطور که در مقاله درمان میگرن با نمک در چند دقیقه نیز به تاثیر این ماده اشاره شد.  البته این دیدگاه توسط محققان به اثبات نرسیده است. اما شواهدی وجود دارد که ذرات نمک می‌تواند در هوا موجب درمان برخی از مشکلات شوند. کاربرد سنگ نمک در این مورد شامل موارد زیر است:

  1. استفاده از لامپ های سنگ نمک
  2. خنثی کردن یون های خطرناک موجود در هوا

خواص سنگ نمک بر روی آلودگی محیط

اجزا و ترکیبات بسیار ریز معلق در هوا که اغلب از طریق جریان های الکترومغناطیسی به وجود می آیند، باعث کاهش کیفیت هوا می شوند. هوای محیط اطراف پر از یون های منفی و مثبت است. ما همواره سعی می کنیم اطراف خود را بیشتر با وسایل و ابزار الکتریکی پر کنیم. استفاده از عناصر موجود در طبیعت برای دستیبابی به هوای پاکیزه بسیار راحت است. اما متاسفانه در این زمینه اقدام خاصی صورت نمی‌گیرد.

هر چه بیشتر پیش می رویم کمتر احساس آرامش می کنیم ولی در این میان چه بسیارند افرادی که با وجود روند متداول زندگی امروزی، سعی می کنند تا حد ممکن از آثار منفی آلودگی های محیطی، خود را دور نگه دارند.ساده ترین راه برای مقابله با آثار منفی محیط، ورود جریان هوای تازه به محیط های بسته است. ولی این روش با وجود آلودگی های شدید هوا، در شهرهای بزرگ امکان پذیر نیست. خواص سنگ نمک بر محیط را در این مقاله دنبال خواهیم کرد.

افزایش کیفیت هوای محیط با لامپ های سنگ نمک

این مسأله، بسیاری از محققان را بر آن داشته است که از روش دیگری برای کاهش آلودگی هوا و افزایش کیفیت آن استفاده کنند و در نهایت استفاده از لامپ های سنگ نمک را به مردم توصیه می کنند. لامپ ها یون های خطرناک موجود در هوا را خنثی می‌کنند. از این طریق کیفیت هوا را بالا می‌برند. کیفیت هوا نقش بسیاری زیادی روی کیفیت زندگی خواهد داشت. باید از یک روش کمکی برای کم کردن آلودگی هوا استفاده شود.

لامپ را ویتامین هوا تهیه شده از سنگ نمک

این لامپ را ویتامین هوا می نامند. یونیزاسیون طبیعی یک لامپ کریستالی با یون سازهای دیگر قابل مقایسه نیست. اگر این لامپ مقابل تلویزیون یا مانیتور قرار داده شود روی میدان الکترومغناطیسی این دستگاه ها و تاثیرات منفی آنها اثر می گذارد. همان طور که می دانید میدان های الکترومغناطیسی تاثیرات مخربی روی امواج مغزی کودکان به جای می گذارند. بدخوابی، مشکلات عصبی، کمبود توانایی لازم برای تمرکز، ضعف قوای جسمانی و فکری و بسیاری مسایل دیگر، از مضرات این امواج است.

تجمع هر چه بیشتر رادیکال های آزاد در بدن، در طی زمان منجر به بروز انواع سرطان ها می شود. لامپ سنگ نمک خاصیت درمانی فراوانی دارد.

با گرم شدن داخل سنگ نمک با یک لامپ حبابی ۱۵ وات یا شمع، یون های منفی آزاد می شود که با یون های مثبت موجود در محیط مبارزه می کنند. این یون های مثبت توسط آلودگی های موجود در محیط به وجود می آیند مثل گردوغبار و وسایل الکتریکی. خواص سنگ نمک بر محیط و تاثیر آن بر افزایش کیفیت هوا را بر اساس تحقیقات نشان دادیم.