نمک صادراتی

Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت
  شمسی   

               

 نمک صادراتی

شماره خبر : 325    انتشار : 9/7/1397    ساعت : 16:07


براساس گزارش‌های جهانی، نمک ماده‌ای معدنی با ذخیره نامحدود در جهان است که کاربرد فراوانی در صنایع مختلف ازجمله پتروشیمی دارد. ایران نیز با وجود معادن نمک در مناطق مختلف و دریاچه‌های مختلف ازجمله دریاچه قم و ارومیه ذخایر بسیاری از این ماده معدنی را در اختیار دارد.

به گفته فعالان این حوزه صنعت نمک در ۱۰سال گذشته مطرح و رشد خوبی در این مدت داشته است اما متاسفانه آنطور که باید در بخش صادرات حضور نداشته. آماده نبودن بنادر کشور برای صادرات نمک منجربه از دست رفتن برخی بازارهای صادراتی شده است به‌طوری که امروز هلند حضور پررنگی در بازار نمک امارات دارد درحالی که ایران می‌تواند با توجه به مسافت کم خود با این کشور حضور بیشتری نسبت به کشورهای دیگر داشته باشد.
سازمان زمین‌شناسی امریکا در تازه‌ترین گزارش خود تولید جهانی نمک را در سال ۲۰۱۴م معادل ۲۶۹ میلیون تن اعلام کرد که در این میان چین با تولید ۷۱ میلیون تن عنوان بزرگترین تولیدکننده نمک را در جهان به خود اختصاص داد.
براساس این گزارش، تولید جهانی نمک در سال گذشته میلادی نسبت به سال ۲۰۱۳م با رشد ۷ میلیون تنی همراه بوده است. از سویی دیگر تولید نمک چین نیز در سال قبل معادل یک میلیون تن افزایش یافته است. پس از چین، امریکا با تولید ۴۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تن و هند با تولید ۱۷ میلیون تن رده‌های دوم و سوم بزرگترین تولیدکنندگان نمک جهان را به‌دست آوردند. کانادا با ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن تولید و آلمان با ۱۲ میلیون تن تولید در رده‌های چهارم و پنجم قرار گرفتند. استرالیا هم با تولید ۱۱ میلیون تنی رده ششم را به‌دست آورد. از دیگر تولیدکنندگان عمده نمک در جهان در سال قبل می‌توان به برزیل، شیلی، فرانسه، مکزیک، لهستان، اسپانیا، ترکیه، اوکراین و بریتانیا اشاره کرد.

 
Bookmark and Share
     

نظرات کاربران :

 
نام  : *  
نظرات : *

(حداکثر 700 کارکتر)

  
تعداد کارکتر تايپ شده :  
   


کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com