بزرگترین تولیدکنندگان نمک، کدام کشورها هستند؟

Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت
  شمسی   

               

 بزرگترین تولیدکنندگان نمک، کدام کشورها هستند؟

شماره خبر : 321    انتشار : 2/12/1396    ساعت : 16:07


سازمان زمین شناسی آمریکا در تازه ترین گزارش خود تولید جهانی نمک را در سال 2016 معادل 264 میلیون تن اعلام کرد که در این بین چین با تولید 71 میلیون تن عنوان بزرگترین تولیدکننده نمک در جهان را به خود اختصاص داد.


به گزارش خبرنگار ماین نیوز، براساس گزارش سازمان زمین شناسی آمریکا (USGS) تولید جهانی نمک در سال گذشته نسبت به سال 2015، رشد 5 میلیون تنی داشته است. همچنین تولید نمک چین نیز در سال قبل، یک میلیون تن افزایش یافته است. بعد از چین، آمریکا با تولید 40 میلیون و 100 هزار تن و هند با تولید 18 میلیون تن، رده های دوم و سوم را برای بزرگترین تولیدکنندگان نمک جهان به دست آورده اند. آلمان با 12 میلیون تن تولید و استرالیا و کانادا نیز هر یک با 11 میلیون تن تولید در رده های چهارم و پنجم (مشترک) قرار گرفتند. از دیگر تولیدکنندگان عمده نمک در سال قبل می توان به برزیل، شیلی، فرانسه، مکزیک، لهستان، اسپانیا، ترکیه، اوکراین و بریتانیا اشاره کرد.

ذخایر نمک جهان از سوی سازمان زمین شناسی آمریکا نامحدود اعلام شد و نمک موجود در اقیانوس نیز تقریباً پایان ناپذیر است. تقریباً هر کشوری در جهان دارای ذخایر نمک یا عملیات تبخیر خورشیدی در اندازه های مختلف است.

براساس اعلام سازمان زمین شناسی آمریکا میزان تولید و مصرف نمک در این کشور رابطه مستقیمی با میزان سردی هوا دارد چرا که یکی از مصارف کلیدی نمک در این کشور مربوط به نمک پاشی معابر و جاده ها در فصول سرد است؛ به طور طبیعی هرچقدر هوا سردتر بوده و برف و یخبندان بیشتر باشد نیاز به نمک برای از بین بردن یخ جاده ها و معابر بیشتر می شود.

منبع خبریwww.iranminehouse.ir

 
Bookmark and Share
     

نظرات کاربران :

 
نام  : *  
نظرات : *

(حداکثر 700 کارکتر)

  
تعداد کارکتر تايپ شده :  
   


کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com