دریاچه نمک مرده

Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت
  شمسی   

               

 دریاچه نمک مرده

شماره خبر : 311    انتشار : 6/2/1396    ساعت : 11:05


دریاچه مرده نام دریاچه ای است که بین کشور فلسطین و کشور اردن قرار دارد. بعض نام های دیگر این دریاچه " دریاچه اسفالت ( رفت معدنی)"  "دریاچه نمک" و دریای شیطان است. مواد معدنی فروان محلول در اب این دریاچه  که ان را ده مرتبه شور تر از اب اقیانوس ها قرار داده اجازه حیات به هیچ موجودی بجز تعدادی باکتری های خاص نمی دهد. این دریاچه در پایین ترین بستر خشکی های سیاره ما قرار دارد یعنی چیزی در حدود 1300 متر پایین تر از سطح دریا!
پایین بودن این دریاچه سبب می شود که اب نتواند به خارج جریان پیدا کند ولی تنها می تواند بخار شود که لاجرم مواد معدنی با غلظت زیاد را از خود بجای می گذارد. بر طبق یک محاسبه روزانه حدود 7 میلیون تن از اب این دریاچه بخار می شود. مواد معدنی ذخیره شده را بعد از ان اسراییلی های غاصب استخراج کرده و به مصرف ساخت دارو ، کود و لوازم ارایشی رسانده و در بازارهای جهانی به قیمت خوبی می فروشند که البته از نظر مردم فلسطین و سایر مسلمانان و قوانین بین المللی لازم الاجرا دزدی محسوب می شود. 
چشمه های سالم اب معدنی و همچنین استراحتگاه های اطراف این دریاچه نیز از محل های عمومی محسوب می شود زیرا عقیده بر ان است که اب معدنی این دریاچه اثر شفا بخش دارد. 
دانشمندان اخطار داده اند که این دریاچه رو به خشک شدن است و در سال ها ی اخیر از محدوده اب های ان بسرعت کاسته می شود. در طی 50 سال گذشته سطح اب این دریاچه حدود 80 فوت تنزل داشته و تقریبا یک سوم از حجم ان کاسته شده است. 
متاسفانه نه تنها رژیم غاصب اسراییل فکری برای نجات این دریاچه نکرده بلکه قضیه بدتر انکه تنها اب ورودی به این دریاچه باریکه  پساب های صنعتی ، فاضلاب های شهرک نشینان بوده و تقریبا هیچ اب تازه ای برای تجدید حیات این دریاچه منحصر بفرد وجود ندارد.
 
 
Bookmark and Share
     

نظرات کاربران :

 
نام  : *  
نظرات : *

(حداکثر 700 کارکتر)

  
تعداد کارکتر تايپ شده :  
   


کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com