فواید شستشوی دهان با آب نمک

Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت
  شمسی   

               

 فواید شستشوی دهان با آب نمک

شماره خبر : 307    انتشار : 3/2/1396    ساعت : 09:25


 

آب و نمک

 

آب نمک توسط فرهنگ‌های متعدد در طول نسل‌های بی شمار برای تمیز کردن زخم‌ها و شستشوی دهان مورد استفاده قرار گرفته است. نمک در هنگامی که به مقدار فراوان در غذا‌ها به کار رود، دارای خواص ضد باکتری و نگهدارنده است، اما اثر آن روی میکروب‌ها در هنگامی که در آب حل و رقیق می‌شود، چندان مشخص نیست.

آب نمک، PH دهان را تغییر می‌دهد که مانع تکثیر بسیاری از میکروارگانیسم‌ها می‌شود، اما فرم‌های مختلف آن‌ها را کاملا از بین نمی‌برد. آب نمک باعث تسکین غشاهای مخاطی دهان شما خواهد شد، اما نباید به مقدار زیاد بلعیده شود. در مورد فواید شستشوی دهان با آب نمک، با دندانپزشک‌تان صحبت کنید.

 

سایر افزودنی‌ها

آب نمک گاهی اوقات با جوش شیرین به نسبت ۵۰ / ۵۰ ترکیب می‌شود تا اثر قلیایی کننده آن افزایش یابد. نصف قاشق چایخوری از هر یک از آن‌ها در یک فنجان آب گرم، دوز معمول است. سایر موادی که می‌توانند به آب نمک اضافه شوند یا به تنهایی برای شستشوی دهان مورد استفاده قرار گیرند، عبارتند از: پراکسید هیدروژن، شهد نارگیل، آب آلوئه ورا، روغن کنجد و روغن آفتابگردان. پراکسید هیدروژن، یک ماده ضدمیکروبی وسیع الطیف است و در تماس با باکتری ها، آن‌ها را از بین می‌برد.

 

احتیاط

 

شستن دهان‌تان با آب نمک و تف کردن آن، بی‌ضرر است، اما بلعیدن آن به مقادیر زیاد می‌تواند مضر باشد. با توجه به بیوشیمی پزشکی «سوخت و ساز بشر در سلامت و بیماری» مصرف بیش از حد آب نمک به کم آبی بدن منجر می‌شود و اگر آب، بیش از حد شور باشد، ممکن است باعث استفراغ شود.

قورت دادن مقداری آب نمک، مشکل بزرگی نیست و گاهی اوقات برای شستشوی روده و شکم توصیه می‌شود، اما مصرف نمک بیش از حد می‌تواند به ابتلا به بیماری فشار خون بالا، منجر شود.

 

 
Bookmark and Share
     

نظرات کاربران :

 
نام  : *  
نظرات : *

(حداکثر 700 کارکتر)

  
تعداد کارکتر تايپ شده :  
   


کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com