کوه نمک و بندر تاریخی سیراف در فهرست ثبت یونسکو

Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت
  شمسی   

               

 کوه نمک و بندر تاریخی سیراف در فهرست ثبت یونسکو

شماره خبر : 302    انتشار : 20/1/1396    ساعت : 11:46


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر زهرا احمدی پور در نشست با فعلان بخش خصوصی و سمن ها در استانداری بوشهر گفت با وجود آثار باستانی و تاریخی مهم تا کنون اثری از استان بوشهر در یونسکو ثبت نشده است و ما تلاش می کنیم این دو اثر مهم در فهرست جهانی ثبت شود.

 

وی با بیان اینکه بندر سیراف سند سیادت تاریخی ایران از خلیج فارس است افزود‌ثبت جهانی آثار تاریخی ضمن جذب گردشگر بیشتر استان بوشهر را به عنوان یکی از مقصدهای گردشگری خارجی مطرح می کند.

 

احمدی پور گفت بافت تاریخی بوشهر فرصت طلایی برای بوم گردی است که باید از آن بهره برد.

 

وی با اشاره به اینکه با ورود هر گردشگر خارجی  10 تا 11 شغل برای کشور میزبان ایجاد می شود افزود‌در شش ماه اول سال 96 تعداد گردشگران خارجی ثبت نام شده نسبت به مدت مشابه پارسال 120 ردصد رشد داشته است.

 

احمدی پور گفت دولت واردات صنایع دستی خارجی را با هدف حمایت از تولیدات داخلی ممنوع کرده است و در همین راستا تقویت و رونق بازارچه های دائمی صنایع دستی ضروری است.

 

وی افزود اقدامات عملی صورت گرفته در استان بوشهر در بخش گردشگری دریایی این استان را به عنوان منطقه ای پیشرو در صنعت گردشگری دریایی در کشور مطرح کرده است.

 

احمدی پور با اشاره به اینکه تعداد نیروی انسانی موجود در سازمان میراث فرهنگی محدود است گفت نیروهای مردم نهاد بازوان توانمند این سازمان در حفظ و تقویت میراث فرهنگی کشور است.  

 

 
Bookmark and Share
     

نظرات کاربران :

 
نام  : *  
نظرات : *

(حداکثر 700 کارکتر)

  
تعداد کارکتر تايپ شده :  
   


کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com