Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت
  شمسی   

               

 

طبیعت نمک درایران  ذخایر و پتانسیل های عمده نمک در ایران 

طبیعت نمک درایران ، ذخایر و پتانسیل های عمده نمک در ایران

ایران یکی از کشورهایی است که هنگام بحث درباره زمین شناسی گنبد های نمکی از آن یاد می شود. در ایران، بیش از 100 گنبد نمكی وجود دارد كه بیشتر آنها دارای درجة خلوص نمك بالا می‌باشند و یك كانسار نمك به شمار می‌روند. این گنبدها در مناطق زاگرس، قم- سمنان و آذربایجان قرار دارند. به طور كلی ذخایر نمك ایران به دو دسته تقسیم می‌شوند :

 


دسته اول : ذخایر نمک آبی

ازآنجا كه نمك آبی زایشی می‌باشد نمی‌توان میزان واقعی ذخایر آن را تخمین زد. از این رو در این گزارش از ذكر عددی معین جهت ذخیره نمك آبی خوداری می‌شود. 

چشمه‌های آب شورزیادی در ایران وجود دارد كه نمك فراوان دارند و با نام ذخایر نمك آبی از آنها یاد می‌شود. همچنین، در برخی از دریاچه‌های ایران مانند ارومیه و مهارلواستخراج نمك به روش حوضچه تبخیری، بسیار آسان است.دسته دوم : ذخایر نمک سنگی 

این ذخایر در استانهای مختلف كشور وجود دارند كه از مهمترین آنها می‌توان به استانهای سمنان، قم، كرمان و یزد اشاره كرد. جمع كل ذخیره نمك سنگی در ایران برابر 63460 هزار تن می‌باشد.ذخیره قطعی نمك ایران درسال 1380، به میزان 112174 هزار تن برآورد شده است.

 

     

  عناوين مرتبط :
کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com