Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت
  شمسی   

               

 

طبیعت نمک درایران  دریاچه نمک سلکنون 

طبیعت نمک درایران ، دریاچه نمک سلکنون

دریاچه نمک سلکنون در موقعیت  جغرافیایی N3408 و E5448 در استان اصفهان، در جنوب کویر بزرگ مرکزی ایران و در شمال شرقی روستای مصر واقع شده است.

منبع تأمین آب نمک این دریاچه، پساب های  کشاورزی روستای امیرآباد در جنوب روستای مصر است که در نزدیکی روستای مصر وارد زمین می شوند و به صورت چشمه آب در نیزار مصر از زمین خارج شده و مجددا وارد زمین می شوند و در نزدیکی دریاچه از زمین خارج شده و پس از عبور از خاک های شور وارد این دریاچه می شود.

علت نامگذاری منطقه به سلکنون، سیل عظیمی بوده است که در سال 1355 درمنطقه مصر جاری شده و دراین نقطه دریاچه بزرگی ایجاد کرده بود.

برای رسیدن به دریاچه نمک سلکنون باید از روستای مصر به سمت شمال حرکت کرد. بعد از گذر از روستای فرحزاد، وارد دو راهی چال سلکنون شده و پس از طی مسافتی در حدود 3 کیلومتر وارد دو راهی دریاچه چال سلکنون شد. در این قسمت باید از چند تل شن عبور کرد.

پس از عبور از دیواره شنی،  دریاچه نمک سلکنون و تخت عباس در قسمت شرق قابل رویت هستند. مسیر را به سمت شمال شرقی و سپس از حاشیه جنوبی تخت عباس به سمت شرق ادامه دهید تا پس ازطی 2  کیلومتر به دریاچه نمک سلکنون برسید. شایان به ذکر است زمین های این دریاچه باتلاقی بوده و حرکت با خودروهای 4wdبر روی آن باید با در نظر گرفتن جوانب احتیاط همراه باشد. 

جنس خاک دریاچه از نوع خاک های رسی قلیایی بوده که توسط نمک پوشیده شده است.

 

 

منبع جمع آوری شده: ویستا

         

 

  عناوين مرتبط :
کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com