Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت
  شمسی   

               

 

نمک صنعتی مناسب من  نمک دریا 

نمک صنعتی مناسب من ، نمک دریا

به نمک حاصل از تبخیر آب دریاها و دریاچه ها، نمک دریا گفته می شود که به نسبت نمک تصفیه شده دارای رنگ تیره تری است. از نام های دیگر این نمک می توان به نمک خلیج یا نمک خورشیدی نیز اشاره کرد.  این تیرگی به جهت جذب مواد معدنی ضروری از خاک رس موجود در آب است. لازم به ذکر است که این نمک ها دست خوش هیچ گونه تغییر شیمیایی ای نشده اند. کاربرد این نمک بیشتر در آشپزی و لوازم آرایشی می باشد. همانند نمک معدنی یا همان سنگ نمک، تولید نمک دریایی نیز به ما قبل تاریخ باز می گردد. امروزه نمک های دریایی نسبت به نمک های معدنی کمتر مورد مصرف بهداشتی دارد.

آب و هوا و مکان جغرافیایی استخراج نمک دریا، نقش مهمی را در کیفیت و ترکیب مواد معدنی آن ایفا می کند.تولید نمک دریایی در آب و هوای گرم و خشک به طور کامل با استفاده از انرژی خورشیدی صورت می گیرد اما در سایر مناطق این کار به کمک منابع سوختی، انجام می شود. تولید نمک دریایی مدرن تقریبا به طور کامل در دریای مدیترانه و سایر نواحی گرم و خشک انجام می شود. در ایران نیز این روش تولید، مرسوم بوده و نمک دریایی در مناطق مختلف و دریاچه های پراکنده در سراسر ایران تهیه می شود

دریاچه ارومیه در شمال غربی ایران، دریاچه نمک سیرجان، دریاچه نمک حوض سلطان قم ، دریاچه نمک آران و بیدگل ، دریاچه مهارلو واقع در شهرستان سروستان، دریاچه های استان فارس و... منابع اصلی نمک دریایی در ایران به شمار می روند.

.

خواص نمک دریا:

·        به جوانسازی سلول های بدن کمک کرده و تبادل مواد معدنی سمی را بین خون و آب امکان پذیر می کند

·        نمک دریای طبیعی به علت همراه نداشتن تورم حاصله از نگهداری آب در بدن باعث افزایش فشار خون نمیشود.

·        یکی از عناصر حائز اهمیت نمک دریا، منیزیم است. کمبود این ماده در بدن منجر به برخی از بیماری ها (کندی رشد، تشنج، ضعف عضلانی، سرگیجه، آسم، بی اشتهایی، سردرد ) می شود.

·        به علت خاصیت  ضدعفونی کننده قوی از این نمک برای شستشوی دهان استفاده می شود.

·        با قرقره این نمک می توان عفونت های گلو را از بین برد.

·        با گرم کردن نمک دریا و قراردهی آن بر روی مفاصل دچار درد می توان باعث تسکین آن شد.

·        نمک دریا شامل مواد معدنی ای است که منجر به جوان شدن پوست می شود. آبتنی در آب های شور به جوان سازی پوس کمک می کند. نمک دریا موجب دفع سموم از منافذ پوست و بهبود گردش خون می شود.

·        این نمک، دارای خاصیت ضد التهابی است و برای تسکین بیماری های روماتیسمی مثمر ثمر واقع می شود.

·        این نمک در صنایع آرایشی برای تولید ضدعرق، اسکراب و محصولات مراقبت پوستی به کار برده می شود.  بافت دانه ای نمک دریا در هنگام لایه برداری موجب زدودن سلول های مرده از روی پوست، تقویت باقت پوست و ایجاد پوست جدید می شود.  

·        از نمک دریا در کنار داروهای مناسب می توان برای درمان بیماری پسوریازیس استفاده کرد.

·        نمک دریا به کنترل تعادل الکترولیتی بدن برای حفظ عملکرد کلی بدن کمک می کند

·        آبِ حاوی نمک دریا برای بیماری سینوزیت مفید است. استفاده از اسپری های بینی عوارض جانبی ای همچون التهاب را به دنبال دارند اما نمک دریا جایگزین طبیعی و سالمی برای اسپری های بینی می باشد.


     

  عناوين مرتبط :
کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com