Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت












  شمسی   

               

 

نمک صنعتی مناسب من   

نمک صنعتی مناسب من

نمک صنعتی نمکی است که درجه خلوص آن کمتر از نمک طعام است و ید دار نیست. خلوص نمک صنعتی کمتر از ۹۵ درصد و میزان خلوص نمک خوراکی99.2 درصد است و از آنجا که نمک خوراکی از فرایندهای پالایش و تصفیه عبور کرده لذا مشکلاتی نظیر مسمومیت و سنگ کلیه در بدن ایجاد نمی‌کند . ایران به علت دارا بودن معادن نمک فراوان، جزء بیستم تولید کنندگان نمک صنعتی در جهان است . استان های سمنان، قم و فارس از جمله بزرگترین تولیدکنندگان نمک صنعتی و معدنی در کشور هستند




گونه های نمک صنعتی

نمک صنعتی در دانه ها و مش های  مختلف تولید می شود. نمک شکری، نمک شیلاتی، نمک نخودی، نمک صدفی، نمک پودری، نمک جاده، نمک حفاری از انواع نمک های صنعتی هستند.

نمک صدفی، نمک صنعتی ۱۲۰و ۱۳۰: این نوع نمک،  قبل از نمک پودری و یا نمک نرم صنعتی می باشد .  نمک صدفی از نظر اندازه و سایز دانه ها به نمک تصفیه بسیار شبیه است.

نمک شکری ( نمک صنعتی ۱۱۰، نمک حفاری) : این نوع نمک به دلیل شباهت زیاد سایز دانه ها به شکر به نمک شکری مشهور است. از جمله کاربردهای مهم این نمک استفاده در گل حفاری، فرایند نمک سود کردن گوشتها مخصوصا گوشت خوک در کشور گرجستان، پنیر لیقوان وغیره است.

نمک شیلاتی:  سنگ نمک پس از ورود به دستگاه های خردکن به سایزهای 2400 میکرون به بالا تبدیل می شوند. دانه های نمک شیلاتی، اندازه ای بزرگ تراز یک نخود وکوچکتر از یک گردو دارد. دلیل نامگذاری نمک شیلاتی استفاده عمده این دانه بندی در صنعت شیلات و همچنین گندزدایی می باشد. البته این تنها یکی از موارد استفاده نمک شیلاتی است. مصارف دیگراین نوع نمک در سختی گیری آب ، احیای رزین های و بسیاری از صنایع دیگر می باشد.

                   

  عناوين مرتبط :




کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com