Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت
  شمسی   

               

 

دانستنی ها  نمک در تصفیه چرم وپوست جهت دباغی 

دانستنی ها ، نمک در تصفیه چرم وپوست جهت دباغی

        


درتهیه چرم و پوست جهت دباغی از نمک استفاده می‌شود. پوست ها مخصوصاً پوست گاو، قبل از دباغی، در محلول نمك یا دیگر مواد شیمیایی قرار می‌گیرند. نمک، متداول‌ ترین روش نگهداری پوست گاو در اروپا، آمریكای شمالی و كشورهای دارای آب و هوای گرم می باشد.

مصرف نمك در ایتالیا حدود 17000 تن درسال است كه بیشتر از نمك دریایی وسنگ نمك استفاده می‌شود. صنایع چرم  در آمریكا،  74000 تن نمك در سال 1995  مصرف كردند كه این مقدار از میزان مصرف شده  82000 تن در سال 1994 کمتر بوده است . این میزان، شامل 32000 تن نمك تبخیری و 32000 تن سنگ نمک و10000تن نمك وكیوم و نمك روباز را شامل می‌شود.

خیساندن پوست در حوضچه های دارای پره جهت جابجایی پوست ها و یا در بالابان (درام) به این صورت است که پوست های نمک سود شده را در این مکان ها قرار داده و سپس آب سرد را روی آنها جریان می دهند.  بدین ترتیب نمک، در آب حل شده و غلظت نمک در فضای بین الیاف پوست کم می شود. حذف نمک از بین الیاف پوست، فشار اسمزی آب را در داخل الیاف بالا برده و پوست دوباره آب دار می شود. ضمن اینکه پوست به خود آب می گیرد، پروتئین های کروی نیز از الیاف کلاژن خارج می شوند. پروتئین های کروی جدا شده شامل آلبومین خون و پروتئین های دیگر در آب محلول می باشند که با کم شدن نمک، توسط آب شسته شده و از پوست خارج می شوند. بدیهی است ماندن پروتئین های مذکور ،میان الیاف پوست از کیفیت چرم می کاهد.

 

  عناوين مرتبط :
کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com