Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت
  شمسی   

               

 

دانستنی ها  خواص نمک در صنعت پزشکی وداروسازی 

دانستنی ها ، خواص نمک در صنعت پزشکی وداروسازی

کلراید سدیم به صورت خوراکی یا تزریقی برای معالجه کاهش آب میان بافتی و کمبود سدیم در بدن بیماران استفاده می شود.  محلول 9/0%کلراید سدیم به طور وسیعی به عنوان رقیق كننده غلظت مواد در قرص ها، كپسول ها و داروهای تزریقی به كار میرود . همچنین نمك قابلیت كنترل مواد آزاد شده از یک قرص یا كپسول را دارد و به عنوان یک روان ساز برای قرص ها و كپسول ها عمل میكند. محلول 9/0 % کلراید سدیم، فشاری همانند سرم خون دارد و به صورت تزریقی مصرف وسیعی در معالجه بیماران دارد.

ممکن است با گذشت زمان مقداری از نمک محلول در سرم های تهیه شده از کلرید سدیم، متبلور شده و سرم را از حالت زلال بودن خارج کنند که در این حالت، سرم ها نباید مورد استفاده بیماران قرار گیرند. کلراید سدیم در تهیه داروهای پزشکی هومئوپاتی  Homeopathic (نوعی دارو درمانی) کاربرد دارد .در برخی از داروها از کلراید سدیم به عنوان پرکننده قرص یا کپسول استفاده میکنند. 

کلراید سدیم یکی از مواد تشکیل دهنده ORS:Oral Rehydration Solution است که برای جبران آب و املاح از دست رفته بدن به هنگام اسهال حاد تجویز می شود. كمپانی های كمی، داروها را با استفاده از نمک تهیه میكنند و می توان گفت كه كمپانی هایی كه نمک را درمحصولات خود به كار میبرند كمتر از 2% از درآمد سالانه شان از فروش این فرآوردههای حاوی نمک به دست میآید.

قیمت نمكی كه در بخش دارویی مورد استفاده قرار میگیرد مختلف است كه البته قیمت این نوع نمك، 4 برابر نوع خوراکی است.آزمایشات انجام شده در ژاپن نشان داده است كه سیستم ایمنی بیماران سرطانی میتواند به وسیله معالجه با محلولهای نمكی فعال شود. 

محلول هایی كه درصد خلوص 18 دارند با پلاسمای خون بیمارانی كه دوباره بیماری در آنها بعد از نمک گیری ریشه دوانده، واكنش نشان میدهد

                         

  عناوين مرتبط :
کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com