Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت
  شمسی   

               

 

دانستنی ها  اتاق های نمکی  

دانستنی ها ، اتاق های نمکی

استفاده از اتاق های نمکی اثرات بسیار مفیدی بر روند بهبودی بیماری ها از جمله آسم، برونشیت، تنگی نفس، سینه پهلوی مزمن (دوره بعد از شدت بیماری)، خس خس کردن سینه، سرفه های ناشی از استنشاق دود، سرفه های مداوم ناشی از عفونت و گرفتگی سینه، ترشح مخاط، سرماخوردگی، آنفلوانزا، ناراحتی های مزمن دستگاه تنفسی، گرفتگی های بینی و سینوس، التهاب حلق، حساسیت های تنفسی به مواد شیمیایی و آلودگی هوا، سینوزیت، تب یونجه، سرفه (به ویژه سرفه های شبانه و بعد از ورزش و فعالیت بدنی)، ورم غشاء مخاطی بینی و بیماری های پوستی دارد.

لازم به ذکر است که استفاده از اتاق نمکی و غار درمانی برای افراد غیر بیمار و معمولی هم بسیار مفید است و در این موارد این کار خاصیت پیشگیری دارد. ضمن این که این روش هیچ گونه اثر سوئی بر روی بدن ندارد.

با وجود مزایای بی شمار استفاده از اتاق های نمکی و نمک (غار) درمانی، استفاده از این اتاق ها  به افرادی که دارای بیماری هایی مانند مراحل حاد بیماری های تنفسی (موارد اورژانسی و بیمارستانی)، بیماری انسداد مزمن ریه و نارسایی مزمن ریه، نارسایی قلبی و عروقی، خونریزی داخلی و خارجی و فشار خون بسیار بالا و اورژانسی موکداً توصیه نمی شود.

اتاق یا غار نمکی در حقیقت فضای ایجاد شده به صورت مصنوعی است که کلیه شرایط خاص غارهای طبیعی نمک را دارا است. هوای موجود در این فضا توسط تجهیزات خاص و به ویژه ژنراتورهای مخصوص، کاملاً مشابه غارهای طبیعی نمک است که تأثیر شگرف این هوا بر میزان سلامت افراد و بهبود بیماری های تنفسی به ویژه آسم و آلرژی، تنگی نفس، برونشیت، عفونت های دستگاه تنفسی، افسردگی و بیماری های پوستی مورد تأیید قرار گرفته است. اتاق های نمکی می توانند در ابعاد کوچک و در فضای یک اتاق ۳×۴ یا یک فضای بسیار بزرگ تر ایجاد شوند.

دستگاه های هوا ساز نمکی مورد استفاده در این فضاها بسته به متراژ اتاق متفاوت است و ابعاد اتاق در حقیقت تعیین کننده نوع و میزان قدرت هواساز نمکی مورد استفاده است.

اتاق های نمکی می توانند در محل کار، هتل ها، مجموعه های ورزشی، ادارات، شرکت ها، سازمان ها، رستوران ها، مهد کودک ها، آپارتمان ها و مجموعه های مسکونی و غیره ساخته شوند.

افرادی هم که امکان ایجاد و استفاده از اتاق های نمک ی را ندارند می توانند با نصب اتاق های نمکی تک نفره یا استفاده از هواسازهای نمک رومیزی از محاسن این فرآیند بهره مند شوند.


 

  عناوين مرتبط :
کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com