Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت
  شمسی   

               

 

دانستنی ها  رابطه بین نمک و PH بدن 

دانستنی ها ، رابطه بین نمک و PH بدن

در حالی که نمک خالص حاوی سدیم و کلرید، PH بدن را به سمت اسیدی بودن سوق می دهد، فاکتور PH مهمترین دلیل مصرف نمک تصفیه نشده است. هنگامی که  PHبدن، بیش از حد اسیدی و یا بیش از حد قلیایی باشد، عملکرد طبیعی فیزیولوژیکی کاهش می یابد لذا اندام های بدن (کلیه ها، کبد، مغز و ...) به صورت کارآمد کار نمی کنند مگر اینکه PH بدن خنثی باشد ( 7.2). آنزیم ها و کاتالیزورهای بدن به تغییرات  PH بسیار حساس هستند  و اکثرا هنگام تغییر PH، بیشتر فعالیت هایشان از بین می رود. درهنگام متغیر بودن PH، سلول های سیستم ایمنی قادر به محافظت از بدن نیستند. در واقع اگر PH متعادل نباشد، هیچ بخشی از بدن کارآمد نخواهد بود.


به مرور زمان اثرات مخرب مصرف نمک تصفیه بر روی بدن مشخص می شود. PH اسیدی، بیماری های مزمن بسیاری من جمله سرطان، پوکی استخوان، کاندیدا(نوعی بیماری قارچی) و همچنین عدم تعادل هورمونی را به همراه دارد. یکی از متخصصان اصلی در پزشکی جامع عنوان میدارد که PH اسیدی نشانگر عدم وجود سلامتی در بدن است. مواد غذایی که ما می خوریم می تواند تأثیر قابل توجهی بر PH داشته باشد. به طور کلی، غذاهای تصفیه شده بی بهره از تمام ویتامین ها، مواد معدنی و آنزیم های سالم، بدن را به سمت اسیدی شدن سوق میدهد (مواد معدنی یکی از مواد قلیایی کننده در بدن است). با توجه به رژیم غذایی ضعیف، امروزه بسیاری از مردم کمبود مواد معدنی دارند. کمبود مواد معدنی، اغلب با PH پایین (7.0) همراه است. در نمک تصفیه شده هیچ یک از مواد معدنی وجود ندارد، در حالی که نمک تصفیه با مواد معدنی غنی شده است. در واقع، تمام غذاهای تصفیه شده (از جمله شکر تصفیه شده، آرد، روغن، و غیره) کمبود مواد معدنی، ویتامین ها و آنزیم ها را به همراه دارند. هنگامی که ما این غذاهای غیرواقعی را مصرف می کنیم، بدن ما باید از ویتامین ها، مواد معدنی و آنزیم های اندوخته شده اش برای تجزیه غذا استفاده کند. با گذشت زمان، این امر منجر به کمبود مواد مغذی و بیماری مزمن می شود. علاوه بر این، خوردن غذای غیرواقعی باعث ایجاد اسیدیته در بدن می شود.

  عناوين مرتبط :
کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com