Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت












  شمسی   

               

 

دانستنی ها  انواع نمک 

دانستنی ها ، انواع نمک


نمک تصفیه شده: همان نمک معمولی و به رنگ سفید شفاف است که در بازار عرضه می‌‌شود. این نمک از معادن نمک استخراج شده و حین فرآیند تصفیه تبلور مجدد- با زدودن ناخالصی‌‌ها، مقدار سدیم کلرید آن به ۹۹درصد می رسد. وجود ناخالصی در نمک، موجب کاهش شوری و افزایش مصرف آن می‌گردد.

نمک غنی شده : امروزه در اکثر کشورها از جمله ایران نمک تصفیه شده با ریزمغذی‌‌های ضروری غنی می‌‌شود که مهمترین آن ید می‌‌باشد و علاوه بر آن امکان غنی سازی نمک با آهن برای بهبود وضعیت کم خونی وجود دارد.

نمک دریا : با انجام عمل تبخیرآب دریا، اقیانوس و دریاچه‌‌ها با کمترین مراحل تصفیه تولید می‌‌شود. از این رو منبع آب آن حاوی مواد معدنی متفاوت است که بر رنگ و طعم آن اثر می گذارند.
از نظر تغذیه‌‌ای بهتر است از این نوع نمک در طبخ غذاها استفاده شود اما استفاده از آن به دلیل مشکلاتی از جمله آلودگی احتمالی آن به فلزات سنگینی همانند جیوه و وجود نمونه‌‌های تقلبی در بازار توصیه نمی شود. هنگام مصرف، این نکته را به خاطر داشته باشید که نمک به دست آمده از دریاهای خشک شده مثل دریاچه ارومیه -حاوی ترکیبات سمی برومید و غیر قابل استفاده است. نمک دریا هرگز به رنگ سفید شفاف نیست بلکه بدلیل وجود ناخالصی به رنگ‌های مختلفی دیده می‌‌شود.

نمک صورتی یا نمک هیمالیا: در واقع نمک فسیل شده دریا است که از بزرگترین معدن نمک دنیا در پاکستان تولید می‌‌شود. این نمک حاوی کلسیم، منیزیم، پتاسیم، مس و آهن است.
نمک قرمز یا نمک‌‌ هاوایی:  این نمک به دلیل وجود اکسیدآهن رنگ قرمز دارد.

نمک سیاه:  این نمک به دلیل وجود ترکیبات سولفوری، آهن و عناصر کمیاب، رنگ سیاه و طعم گوگردی دارد.

نمک خاکستری یا سلتیک: از سواحل فرانسه به دست آمده و حاوی مقدار کمی آب است که موجب مرطوب بودن آن می‌‌شود. گاهی نمک با دودی کردن نیز خاکستری می‌‌شود که اینکار برای دودی کردن طعم غذا به کار بسته می شود.

 نمک کاشر:  در واقع همان نمک تصفیه شده یا نمک دریا است که به علت عدم استفاده از ترکیبات آنتی کیکینگ، حالت پولکی دارد و برای خارج کردن خون از گوشت درمیان یهودیان استفاده می‌‌شود. به دلیل شکل فیزیکی آن به راحتی روی غذا ریخته می‌‌شود.

نمک لبنیات : برای خارج کردن رطوبت از پنیر و کشک استفاده می‌‌شود.

نمک ترشی: این نمک، بدون افزودنی بوده و در تهیه ترشی و شور استفاده می شود

سنگ نمک:  هم کاربرد صنعتی و هم کاربرد غذایی دارد.


 

  عناوين مرتبط :




کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com