Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت
  شمسی   

               

 

دانستنی ها  نمک سود کردن 

دانستنی ها ، نمک سود کردن

 

نمک سود کردن، یکی از فرآیندهای نگهداری طولانی مدت غذاها است. در این روش، مواد غذایی را به نمک آغشته می کنند. این فرآیند با فرآیند تهیه ترشی (که در آن ماده غذایی را به جای نمک، داخل آب نمک و دیگر مواد افزودنی قرار می دهند) بسیار در ارتباط است. بسیاری از باکتری ها، قارچ ها و دیگر موجودات ریز زنده در محیط هایی که حاوی مقادیر زیادی نمک باشند، زنده نمی مانند.  هر موجود زنده ای که وارد چنین محیطی شود، طبق پدیده اسمز، آب موجود در بدنش خارج شده و بر اثر کم آبی، می میرد.

در یکی از قوانین رژیم غذایی یهودیان، آمده است که باید خون موجود در گوشت تازه را کاملاً پاک نمود و سپس به این گوشت نمک زده یا آنرا داخل محلول آب نمک قرار داد.این روش برای نگهداری طولانی مدت مواد غذایی بسیار مفید است.

گاهی با قرار دادن انواع سبزی داخل آب نمک، نوعی ترشی به نام شوری تهیه می کنند که طعم بسیار مطبوعی دارد و با کمک این روش، سبزیجاتی را که به راحتی ظرف چند روز فاسد و گندیده می شوند می توان تا مدت ها نگهداری نمود.

 

  عناوين مرتبط :
کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com