Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت
  شمسی   

               

 

دانستنی ها  آشنایی با غار نمکی 

دانستنی ها ، آشنایی با غار نمکی


نمک درمانی در غارهای نمکی، یکی از درمان‌های جدیدی است که اخیراً برای بعضی بیماری‌های تنفسی و پوستی رایج شده است. نمک خالص پزشکی به طور معمول کُشنده باکتری‌ها و میکروب‌ها است. اتاق یا غار نمکی در حقیقت، فضای ایجاد شده به صورت مصنوعی است که کلیه شرایط خاص غارهای طبیعی نمک را دارا می‌باشد. هوای موجود در این فضا توسط تجهیزات خاص و به ویژه ژنراتورهای مخصوص، کاملاً مشابه غارهای طبیعی نمک است. ذرات نمک ایجاد شده درهوا توسط این ژنراتورها به راحتی وارد سیستم تنفسی و ریه‌ها می‌شوند درنتیجه تمامی باکتری‌ها و میکروب‌هایی که در مسیر این ذرات قرار دارند ازبین می‌روند و این امربه بهبود بیماری‌های تنفسی کمک می کند.

این غارهای نمکی معمولاً برای درمان بیماری‌هایی نظیر آسم، برونشیت، سرماخوردگی، آنفلوآنزا وهمچنین بیماری‌های پوستی مفید می‌باشند. یونانیان باستان نیز به تأثیر مثبت و شگرف معادن نمک و غارهای نمکی بر روی بیماری‌های تنفسی و نیز بهبود بیماری‌های روانی پی برده بودند. در هنگام جنگ‌های جهانی نیز آلمانی‌ها برای بهبود تنفس سربازان خود، قبل از اعزام به جبهه‌های جنگ، مدتی آن‌ها را به غارها و معادن نمک می‌فرستادند.در دهه اخیر کشورهایی چون مجارستان، فنلاند، اتریش، اسلواکی، آلمان، انگلیس و آمریکا روش جدیدی برای توسعه صنعت توریسم درمانی ایجاد کردند وآن استفاده ازمیکروکلیمای ایجاد شده در غارها است که سالانه توریست داخلی و خارجی زیادی را جذب می‌کند.پژوهش های انجام شده نشان می‌دهند که میکروکلیمای موجود در غارها به ویژه درغارهای نمکی، قابلیت درمانی بالایی دارند. غارهای نمکی به دلیل داشتن عناصر خاصی چون منیزیم، ید، پتاسیم، سدیم، کلسیم، سلنیوم، برم و سایر عناصری که در فضای اطراف کم است ، نقش به سزایی در درمان بیماری هایی چون آلرژی‌ها، برونشیت، کم کاری غده تیروئید، بیماریهای قلبی، فشار خون، امراض پوستی، بیماریهای عصبی و استرس دارند. در حال حاضر شرکت‌های فعال توریستی در اسلواکی اقدام به ابتکاراتی در این زمینه نمودند و آن، ساخت غارهای نمکی مصنوعی در هتل ها و مراکز درمانی کشورهای اروپایی می‌باشد. این شرکت ها نمک مورد نیاز خود را از کشورهای پاکستان، اکراین و لهستان تأمین می‌کنند. درهتل ها، این غارهای نمکی، بیشتر در ابعاد 30 تا 60 مترمربع ساخته می‌شوند؛ دراین غارها همه دیوارها و سقف از سیمان مخلوط با نمک ساخته شده و ازلامپ های ماوراء بنفش و دستگاهای تهویه محیط استفاده می‌شود.


جمهوری چک درسال2005 اولین غارنمکی مصنوعی را درکشورخود احداث کرد. طراحان این غاراز5/21 تن نمک بستردریای سیاه که 20 میلیون سال سن داشتند در کف غار و بلوک های نمک در دیوارها استفاده کردند. همچنین با طراحی آبشار نمکی در غار، ید و منیزیم را در فضای غار پخش نمودند. این کشورها با این نوآوری درصنعت توریسم درمانی، سالانه توده عظیمی از توریست‌ها را به سمت کشور خود جذب می‌کنند.

به طور کلی، فوید نمک درمانی عبارتند از:

·        رفع دردهای عصبی، سیاتیک

·        رفع ضعف‌های عمومی و خستگی بدن

·        رفع سوء هاضمه، گازهای گوارشی، نفخ شکم

·        برطرف کردن امراض پوستی

·        رفع میگرن، سردردهای عصبی و تنش‌های عصبی

·        رفع درد کمر، درد مفاصل و مشکلات مربوط به آنها

 

 

 

 

 

  عناوين مرتبط :
کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com