Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت
  شمسی   

               

 

درباره انواع نمک  فواید نمک از دیدگاه پزشکی 

درباره انواع نمک ، فواید نمک از دیدگاه پزشکی

نمک از سدیم و کلر تشکیل شده است. در بزرگسالان، هنگامی که مقدار سدیم دریافتی زیاد باشد، بدن، آب زیادی را نگه می‌دارد و مقدار مایعات جمع شده در بدن بسیار زیاد می‌شود.
بسیاری از دانشمندان بر این باورند که این خود، عاملی برای بیماری قلبی و سکته است زیرا این مقدار مایعات در حین عبور از قلب به دیگر اعضای بدن می‌روند و باعث خستگی و درد در اندام ها می‌شوند و موجب پدیداری بیماری کرونری (انسداد رگ های قلب) می باشد.


در بدن بزرگسالان، مقداری از نمک دریافتی به وسیله ادرار از بدن خارج می‌شود اما در بدن نوزادان، کلیه‌ هنوز توانایی کافی برای خارج کردن نمک از بدن را ندارد.

خارج کردن اسیدیته زیادی که در بدن به وجود آمده است، حفظ تعادل مقدار قند خون، فراهم ساختن انرژی لازم برای بدن، کمک به عملکرد صحیح سلول‌های عصبی، جذب مواد مغذی، نرم کردن حنجره و جلوگیری از چسبناک شدن مخاط که معمولاً در تنگی نفس دیده می‌شود، از جمله فواید نمک به شمار می‌رود.

نمک همچنین برای بیماری زکام و سینوزیت بسیار مفید بوده و یک آنتی هیستامین طبیعی است. این ماده از کرامپ یا گرفتگی عضلانی و ریزش بزاق (حین خوابیدن) جلوگیری می‌کند و برای ساخت استخوان مهم است.

نمک برای تنظیم خواب نیز مهم است و به عنوان یک هیپنوتیسم طبیعی عمل می‌کند. این ماده، قسمتی از درمان بیماران دیابتی است که استفاده از آن بر روی زبان، موجب توقف سرفه‌های خشک می شود.

 

 

منبع گرد آوری شده: سایت رسانه تی وی

 

  عناوين مرتبط :
کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com