Промышленная соль   Промышленная соль    Соль Экстра  Соль Экстра   salt for Water treatment and electrolysis  salt for Water treatment and electrolysis  


   کارخانه نمک
   نمک صنعتی مناسب من ››
   انواع بسته بندی
   آنالیز محصولات ››
   فروش نمک - خرید نمک
   گواهی نامه ››
   دانستنی ها ››
   درباره انواع نمک ››
   طبیعت نمک درایران ››
   اخـبـار نمک
   آزمایشگاه نمک و کنترل کیفیت
   Salt factory
   مصنع الملح
   تماس با ما
   جستجو در سایت
  شمسی   

               

 

درباره انواع نمک  تاریخچه نمک‌ درمانی در جهان 

درباره انواع نمک ، تاریخچه نمک‌ درمانی در جهانتاریخچه نمک‌ درمانی در جهان:

شیوه درمان با نمک در حقیقت کشف تازه‌ای نیست. یونانیان باستان دریافته بودند که معادن نمک و غارهای نمکی تأثیر مثبت و شگرفی بر روی بیماری‌های تنفسی و همچنین بهبود بیماری‌های روانی دارد؛ به نحوی که افراد شاغل در معادن هیچگاه به بیماری‌های تنفسی دچار نمی‌شوند. این افراد در گذشته دور و با استفاده از این تأثیرات، موفق به بهبودبخشی بیماری های تنفسی شده بودند. در هنگام جنگ‌های جهانی، آلمانی ها برای بهبود تنفس سربازان خود قبل از اعزام به جنگ مدتی آنها را به غارها و معادن نمک می فرستادند تا از تأثیرات شگرف نمک بر بهبود سلامت سیستم تنفسی و عصبی بهره مند گردند.

ناگفته پیداست که نوع نمک مورد استفاده در غارها و اتاق های نمک با نمک‌های خوراکی که در بسیاری از موارد برای سلامت هم مضر هستند، بسیار متفاوت است و نمک مورد استفاده در اتاق‌های نمک، نوع خاصی از نمک است که مصرف آن چه به صورت خوراکی و چه به صورت تنفسی مشکلی برای سلامت ایجاد نمی‌کند.

نمک درمانی:

نمک درمانی (Salt Therapy)، استفاده آزمایشگاهی از تأثیر نمک در بهبود بیماری‌های تنفسی و به تبع آن بهبود بیماری‌های ناشی از اختلال در سیستم تنفسی است. مکانیزم این فرآیند، ایجاد شرایط موجود در معادن و غارهای نمک طبیعی به وسیله ژنراتورها و هواسازهای نمک است. هوای ایجاد شده توسط این ژنراتورها کاملاً تمیز، خشک، عاری از میکروب و هرگونه مواد شیمیایی است.

نمک درمانی به روش نوین، در سال1982 در شوروی ابداع شد و از آن تاریخ تا به امروز میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از فواید این روش درمانی بدون دارو جهت درمان و بهبود بیماری‌هایی نظیر آسم، گرفتگی مجاری تنفسی، سرفه‌های مزمن و غیره بهره مند شده‌اند. 

موج دوم استفاده از روش‌های درمانی ابداع شده (نمک درمانی)، غارها و اتاق‌های نمک، از ابتدای سال 2009 شروع شد. امروزه تقریباً در تمامی کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی (آمریکا و کانادا)، ژاپن و بسیاری از کشورهای دیگر این روش برای بهبود سلامت افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد و به سرعت در حال گسترش است.

هواسازهای غارهای نمک مصنوعی (Dry Saline Diffuser) :

هواسازهای غارهای نمک مصنوعی امروزه در اتحادیه اروپا و آمریکا به عنوان یک ابزار پزشکی آزمایش شده، ثبت و مورد استفاده قرار می‌گیرد. در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، انگلستان، کانادا، آمریکا و بیشتر کشورهای دیگر، این روش به عنوان یک جایگزین دارو برای بهبود بیماریهای تنفسی و روحی به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد به نحوی که در بسیاری از کشورهای اروپایی شرکت‌های بیمه‌ای قسمتی از هزینه‌های استفاده از غارهای نمک ی را همانند دیگر خدمات درمانی و بهداشتی پرداخت می‌نمایند و افراد را به استفاده بیشتر از روش‌های طبیعی درمان و بهبود بیماری‌ها تشویق می‌نمایند.

انواع نمک‌های مورد نظر به روشی درمانی ابتکاری دکتر شوسلر به قرار زیر است:

کلسیم فلوراید    CALC.FLOUR
کلسیم فسفات
       CAIC.PHOS
کلسیم سولفات
    CALC.SULPN
آیرون فسفات
    FERR.PHOS
پتاسیم کلراید
       KALI.MUR
پتاسیم فسفات
     KALI.PHOS
پتاسیم سولفات
    KALI.SULPN
منگنزیوم فسفات
   MAG.PHOS
سدیم کلراید
         NAT.MUR
سدیم فسفات
        NAT.MUR
سیلیکواکساید
          SILICA

 

 

 

 

 

منبع خبر: سایت تیبان

 
 

  عناوين مرتبط :
کليه حقوق اين سايت برای شرکت سپید دُر شایان محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست

sepidor.com